09.12. - 13.12.2019 -

тематичний тиждень

«Я і мої права»

Ігрові завдання для розвитку пісенної творчості та почуття ритму у дітей дошкільного віку

Гра з пташкою

Дитині пропонують іграшкові пташки різні за розмірами. Дорослий просить показати, як співає кожна пташка. Наприклад: зозуля «ку – ку» (так, щоб звучання змінювалося за висотою, відповідно до величини іграшки).

Гра з машинкою

Дорослий пропонує дитині погратися з машинкою. Дитина возить її і гуде: «Бі – бі – бі!». Дорослий дає малюку різні за величиною машинки, пропонуючи показати як гудуть велика і маленька машинки, повторює найкращі співвідношення звуків, які відрізняються за висотою.

Гра з коником

Дорослий просить дитину показати, як скаче маленький коник, промовляючи «цок – цок» в різному темпі і ритмі. Дати пояснення: коник спочатку скаче швидко (поспішає), а потім повільно (втомився).

Колискова ляльці

Дорослий пропонує дитині поколихати ляльку, наспівуючи їй колискову «баю - баю». Сам слухає і підспівує, закріплюючи створену дитиною інтонацію. Бажано включити або заспівати ніжну колискову. Зверніть увагу дитини на те, яка ніжна та спокійна мелодія у колискової. Під неї засинають не тільки дітки, а і ляльки, тваринки. Колискова – це мамина пісенька перед сном.

Лялька танцює

Дорослий пропонує дитині показати, як лялька танцює або крокує, інтонацйно наспівуючи «ля-ля». Побажання. Запропоновані ігри є першим кроком у формуванні музично – творчих здібностей в дітей. На початковому етапі розвиваємо у дітей орієнтацію в різних якостях музичного звуку через гру, під час якої дитина комбінує музичні звуки, які відрізняються за висотою, тривалістю, динамікою.

Танець троянди

(для дітей 5 – 6 років)

Запропонуйте дитині гру: під красиву мелодію (грамзапису чи власний спів) виконати танець тендітної квітки – троянди. Дитина сама придумує до нього рухи. Раптово музика зникає. Це порив північного вітру заморозив прекрасну троянду. Дитина завмирає у будь-якій, придуманій нею, позі. Чим краще уява, тим цікавіші рухи танцю і поза замерзлої троянди.

Хто краще?

(для дітей 5 – 6 років)

Запропонуйте дитині придумати танець під знайому музику. Це може бути сучасний шлягер або щось мелодійне і спокійне. Характер рухів повинен відповідати музиці, що звучить. Позмагайтеся з дитиною: чий танок буде досконалішим, кращим, чиї рухи будуть цікавішими і виразнішими.

Людмила Марушко, музичний керівник ДНЗ №2