11.11. - 15.11.2019 -

Тиждень енергозбереження

161936

Як читати дітям казки?

Казку дорослий і дитина сприймають не однаково. Тому потрібно враховувати деякі особливості дитячого сприймання казки та дотримуватися певних правил ознайомлення дошкільників із цим жанром художньої літератури. Темп читання чи розповідання має бути середнім. Важливо передати емоції персонажів, їх характер. Дитина має бачити обличчя того хто розповідає, стежити за мімікою, жестами. Бесіда за змістом казки має бути короткою.

Дитина - активний слухач, повторює певні слова, розглядає ілюстрації, висловлюється про свої почуття, враження від почутого, побаченого.

Започаткуйте у своїй родині сімейну традицію-щовечора при настільній лампі читати чи розповідати дитині казки. Читання казки обома батьками сприяє встановленню та зміцненню тісного душевного контакту, як із матусею, так і з татусем.

Правила ознайомлення дитини з казкою

• Обирайте для дитини казки відповідно до її віку та вподобань. Перш ніж читати казку, переконайтеся, що вона доступна для сприймання дошкільника.
  • Читайте дитині казку стільки разів, скільки вона просить, і завжди, коли хоче її слухати. «Проживання» казкового сюжету-складний процес, тож дитина потребує багаторазового звернення до улюбленої казки.
  • Казку краще не читати, а розповідати. Так ви матимете змогу спостерігати за реакцією дитини на неї та акцентувати увагу на певних її фрагментах.
  • Використовуйте казкові події для формування особистості дитини.
  • Пам'ятайте про специфіку сприймання дітьми казкових подій із чарівним підтекстом для дорослих кидання персонажів у вогонь є порушення їхніх прав, а для дитини-впевненість у тому, що зло знищене.
  • Не пояснюйте дитині глибинного змісту казки. Він має бути прихованим від неї та впливати на підсвідомість лише через тексти, а не за допомогою тлумачення подій.
  • Не імпровізуйте, вводячи у казку персонажів та розгортаючи нові сюжетні лінії з реального світу. Адже так ви вносите плутанину у диференціацію дитиною казкових та реальних подій.
  • Розповідаючи казку, використовуйте казковий зачин «У якомусь царстві…» - це ті «ворота», через які дитина одразу ж потрапляє у казковий світ.