З 2 січня 2020 року встановлено батьківську плату за харчування дітей у закладах дошкільної освіти в розмірі 60% від вартості харчування на день. Із детальною інформацією можна ознайомитися за посиланням.

1 червня -

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ

ЗАХИСТУ ДІТЕЙ!!!

Малюємо пальчиками

У вихідний день запропонуйте своєму малюку помалювати ... пальчиками! Оце буде радощів та здивувань!

НАВІЩО МАЛЮВАТИ ПАЛЬЧИКАМИ?

• Малювання пальчиками розвиває уяву, творчі та художні здібності, естетичний смак.
  • Дитина починає більш глибоко відчувати кольори та їх відтінки.
  • Малювання пальчиками тренує дрібну моторику рук, що не тільки готує кисть руки до малювання за допомогою усіляких предметів, а й письма та благотворно позначається на розвитку психічних процесів: мислення, мови.
  • Дозвольте маляті малювати обома руками, щоб активно тренувати обидві півкулі мозку.
  • Звичайно, зверніть увагу на настрій дитини - не пропонуйте займатися малюванням пальчиками, якщо вона цього не хоче. Прикладіть всі зусилля, щоб малювання пальчиками доставляло малюку радість, хваліть й захоплюйтеся його роботами. Тоді малювання пальчиками стане не просто захоплюючим заняттям, яке розвиває творчі здібності, але і відмінною терапією для розслаблення і нейтралізації негативних думок.

ПРАВИЛА МАЛЮВАННЯ ПАЛЬЧИКАМИ

• Дитина опускає кінчик пальчика у фарбу. Стежте за тим, щоб малюк поверхнево опускав пальчик у фарбу.
  • Покажіть дитині, як ставити на аркуші паперу пальчиком крапки, малювати мазки, проводити лінії. При необхідності візьміть руку дитини у свою і намалюйте кілька крапок.
  • При зміні кольору пальчик промиваємо у мисочці з водою і витираємо серветкою.

ЯКИМИ ФАРБАМИ МАЛЮВАТИ?

• Спеціальними пальчиковими фарбами (легко змиваються).
  • Розвести гуаш з невеликою кількістю води, додавши до неї кілька крапель миючого засобу для миття посуду або крохмаль.
  • Більш складний рецепт - зварити густий кисіль з 1,5 ст. ложки крохмалю і склянкою води, охолодити, розділити на кілька частин. У кожну порцію додати харчовий барвник різних кольорів. Безпечні і недорогі пальчикові фарби готові!

ЩО МАЛЮВАТИ?

• Головне правило: від простого до складного.
  • Для початку можна запропонувати дитині малювати пальчиком на підносі з манкою, сіллю або річковим піском.
  • Малювати пальчиком, вмоченим у фарбу, крапки.
  • Прикрашати крапочками заздалегідь намальовані предмети (мухомор, соняшник, сонечко, яблука на яблуні, горошок на сукні тощо).
  • Доповнювати сюжетні картинки (малювати падаючий сніг або дощ, зернятка для курчаток тощо).

УСПІХІВ ВАМ!

Матеріали з інтернету