11.11. - 15.11.2019 -

Тиждень енергозбереження

161927

Новорічна красуня

Наближаються новорічні свята, одним з атрибутів яких є новорічна ялинка. Якою вона буде? Варіантів декілька. Найбільш спірне питання – жива чи штучна має бути ялинка? І поки що однозначної відповіді немає.

Ті, хто виступає «ЗА» варіант «ялинка з лісу», стверджують, що тільки з живим деревом можливе справжнє свято, адже аромат хвої ні з чим не зрівняється.

Ті, хто «ПРОТИ», говорять про те, що святкувати біля «мертвого» дерева, яке росло декілька років і могло б рости собі далі - дивна традиція, якій у сучасному світі не місце. У середньому ялинка росте біля 5-7 років коли її зрубують для того, щоб порадіти тиждень, може два. І далі вона закінчує своє життя на смітнику. З цим дійсно важко сперечатися.

Хоча і захоплення штучними ялинками викликає ряд питань у екологів. За результатами досліджень канадської та американської консалтингових компаній, якщо ви плануєте використовувати штучну ялинку менше 5 років - то краще купуйте кожен рік живу ялинку. Чим довше ви будете використовувати штучну ялинку - тим менше шкоди буде завдано навколишньому середовищу. Штучну ялинку необхідно використовувати не менше 20 років, щоб шкода від її виготовлення та транспортування зрівнялася зі шкодою щорічного придбання місцевих ялинок.

Все це вірно лише в тому випадку, якщо ялинка вирощена спеціально для новорічних свят на лісових плантаціях, а не зрубана браконьєрами у лісі.

На що ж потрібно звернути увагу під час придбання ялинки на новорічне свято? На ній обов’язково має бути чіп – спеціальна пластикова бірка зі штрих-кодом. Тільки чіп підтверджує, що ця ялинка зрубана законно.

А ще можна купити ялинку в горщику. І це стає все більш популярно. А навесні висадити дерево у грунт.

Можна створити композицію з гілок. Тут варіантів безліч: від простих ваз з гілочками, до різноманітних ялинкових ікебан.

Якою буде ваша новорічна красуня - обирати вам. Головне, щоб про захист природи та красу живого лісу ми всі пам’ятали не лише перед Новим роком, а й упродовж нього!

Матеріали з інтернету

Підготувала вихователь Оксана Квач